Coschap lopen buiten het ziekenhuis: hoe doe je dat?

Informatie
Auteurs
A.W.P. van der Sterren
D. Deepanshi
Z. Güven
Organisatie
Erasmus Universiteit
Rijksuniversiteit Groningen
Vrije Universiteit Amsterdam
Congres
Zorgverleners voor de wereld van morgen - Congres 2025
Context / probleemstelling of aanleiding

Thema:

Uit onze ledenenquête in 2022 bleek dat 49,2% van de studenten niet tevreden is over de inhoud van het coschap sociale geneeskunde. Als De Geneeskundestudent vinden wij het belangrijk dat er onder geneeskundestudenten meer aandacht komt voor werken buiten het ziekenhuis en pleiten wij voor een coschap ouderengeneeskunde én sociale geneeskunde op iedere faculteit. Naast het feit dat dit nog steeds niet het geval is, is dus de invulling van de coschappen die er wel zijn vaak nog niet optimaal.

Coschap lopen buiten het ziekenhuis brengt andere uitdagingen met zich mee dan in het ziekenhuis, en er zijn verschillende factoren die erin meespelen dat coschappen buiten het ziekenhuis vaak lastiger te regelen zijn en de invulling ervan niet altijd optimaal is. Dit jaar hebben wij in onze ledenenquête vragen gesteld over de invulling van de extramurale coschappen, waardoor wij een goed beeld hebben van waar studenten deze coschappen lopen en hoe deze worden gewaardeerd. Op basis van deze resultaten willen wij op het congres een ronde-tafel-sessie houden om tot een plan te komen hoe we de coschappen buiten het ziekenhuis kunnen optimaliseren.

Doel:

– Op basis van verkregen input een strategisch actieplan ontwikkelen voor De Geneeskundestudent, gericht het bewerkstelligen van inhoudelijk goede coschapplekken buiten het ziekenhuis.
– Het bevorderen van bewustwording en de urgentie om gezamenlijk de tekorten in de extramurale zorg aan te pakken.
– Het stimuleren van samenwerking tussen zorgprofessionals, beleidsmakers en opleidingsinstellingen om innovatieve oplossingen te vinden voor de uitdagingen in het toekomstbestendig maken van de extramurale zorg en de toekomstige artsen.
– Het uitwisselen van tips en ideeën tussen betrokkenen bij coschappen zowel binnen als buiten het ziekenhuis

Doelgroep:

Medische studenten, docenten, zorgprofessionals en beleidsmakers die geïnteresseerd zijn in de toekomst van de geneeskunde, de samenwerking tussen de intra- en extramurale artsen en de toenemende rol van de extramurale geneeskunde in de gezondheidszorg en in de coschappen.

Opzet: activiteiten en opbrengst:

Tijdens de ronde-tafel-sessie zullen we een interactieve sessie houden waarin deelnemers worden uitgenodigd om ideeën te delen en te bespreken:

1. Introductie van de ronde-tafel-sessie en kennismaking deelnemers
2. Presentatie over het onderwerp en het belang ervan, inclusief presentatie van de resultaten uit de jaarlijkse enquête van De Geneeskundestudent
3. Brainstormsessie in kleine groepjes over het optimaliseren van coschappen buiten het ziekenhuis
4. Pitches tijdens de plenaire sessie
5. Afsluiting

Referenties (max 2.):

https://degeneeskundestudent.nl/wp-content/uploads/2023/08/230822-Definitief-onderzoeksrapport-extramurale-capaciteit.pdf

Max aantal deelnemers :

45

Banner
Banner
Banner

Zorgverleners voor de wereld van morgen

15 en 16 mei Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee