Het programma van het NVMO Congres 2026 is rond!
De Faculteit Diergeneeskunde heet je van harte welkom in Groningen op ons jaarlijkse congres op 28 & 29 mei 2026 voor twee dagen inspiratie, reflectie en actie. Want toekomstbestendig onderwijs is geen abstract ideaal meer, maar dagelijkse praktijk. De vraag is niet óf ons onderwijs verandert, maar hóe.
Tijdens dit congres verbinden we het grotere plaatje aan concrete keuzes in onderwijs en opleiding. Wat vraagt Planetary Health van ons als opleiders? Welke vaardigheden en onderwijsvormen zijn echt nodig? In Groningen krijg je ideeën en tools aangereikt die je direct kan gebruiken.
Keynotes die prikkelen en richting geven:
- Roel Vermeulen & Juliette Mattijsen maken Planetary Health urgent én toepasbaar, met een scherpe blik op transdisciplinair opleiden;
- De Omdenkers zorgen voor een frisse mentale reset—scherp, luchtig en confronterend waar nodig;
- Merel de Heer & Pim Teunissen gaan naar de kern van opleiden voor de toekomst;
- Ginie Servant-Miklos laat ons kijken naar Learning after Stability. Wat betekent onderwijs als “business as usual” niet meer klopt—en welke verantwoordelijkheden horen daar concreet bij, in beleid, in de werkgroepen en op de (klinische) werkvloer?
Ontdek en schrijf je in!
Het NVMO congres 2026 is voor iedereen die onderwijs maakt, draagt, onderzoekt, verbetert of soms ook gewoon overeind houdt. Verwacht inspiratie, constructieve frictie en nieuwe energie om morgen andere keuzes te maken. In NVMO-stijl, met een veterinair tintje: scherp, praktisch en samen.
Kortom: Schrijf je in en kom meedoen (deadline voor gereduceerd tarief is 22 februari).
Onderstaand het gedetailleerde programma van de 2 dagen. Er is veel te kiezen:
- Programma donderdag 28 mei NVMO Congres Blok A en B en C
- Programma vrijdag 29 mei NVMO Congres Blok D en E
Tot eind mei in Groningen!
Lubberta de Jong & Annemarie Spruijt
Meer informatie over het NVMO Congres (praktische zaken en de hoofdlezingen):
Toekomstbestendig Onderwijs: op naar een duurzame planeet